İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2019 ÇOCUK ODASI DEKORASYON ÖNERİLERİ

Çocuk odalarına olan bakış açıları her geçen yıl değişiyor. Mobilya sektörünün çocuk odası noktasında ciddi bir arz-talep oranına sahip olması 2019 çocuk odası ürünleri ve sunumları noktasında da şimdiden ciddi adımların atıldığını göstermekte. Peki, yeni yılla birlikte çocuk odalarında nasıl bir tasarım, dekorasyon yolu izlenmeli? Modaloni.com olarak uzmanlara danıştık ve sizler için bir liste hazırladık.

2019 Çocuk Odası Dekorasyonu

  • Öncelikle konsept tasarımların ön plânda olduğunu unutmayın. Rastgele mobilyalar yerine, daha çok birbiriyle uyumlu olan konsept tasarım ürünlerini tercih edin.
  • Odaları düz renklere boyamak ya da daha sade bir görüntü yaratmak geride kalan bir tercih oluyor. Artık daha renkli ama bu renklerin uyumlu olduğu dekorasyon fikirleri gün yüzüne çıkıyor.
  • Mavi tonunu kullanmak yerine, mavi renginin en iyi olduğu okyanus görüntülerinin, balina duvar kağıtlarının olduğu bir tasarım denemek daha mantıklı olacak. Eğer yeşil bir çocuk odası yapmak istiyorsanız, yeşili renk olarak değil; orman olarak kullanmanız daha mantıklı olacak.
  • Yeni nesil çocuk odalarında tasarımlar ve dekoratif çalışmalar “eğlence” odağında olacak. Çocuğun yatağa çıkmasından, inmesine kadar her noktada kaydırak ve benzeri unsurlarla çocuklar için daha eğlenceli bir ortam yaratılabilecek.

 

Yukarıda ki temel önerilerin yanı sıra, konuyu biraz özetlemek gerekirse; 2019 çocuk odası tasarımlarında genelde çocuğun eğlendiği ve her anlamda daha farklı, çocuk için her adımda eğlence ve aktivite olduğu bir ortam söz konusu olacak. Çocuk, düz renklerle oluşturulan bir oda yerine her yerinde orman, okyanus gibi görüntülerin olduğu bir ortamda, daha rahat, daha gelişmeye açık bir şekilde hareket edebilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir