İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebek Odası Dekorasyon Ürünleri

Bebek odası modelleri, miniklerin gelişimine destek verecek ergonomik yapıda üretilir. Ailenin yeni üyesinin, hayatının ilk dönemlerini ve uyku düzenine alışma sürecini rahat geçirmesi için konfora önem verilmesi şarttır. Aynı zamanda eğlenceli ve tatlı motiflerle süslenen mobilyalar, açık renk tonlarıyla daha canlı bir dekor kazanır. Doğru parçaları seçtiğinizde, bebek odasını çocuk odasına dönüştürerek daha uzun süre de kullanabilirsiniz. Böylelikle hem çocuğunuzun rahatını sağlar hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

Bebek odasının seçiminde, ürün içerisinde bulunan parçaların ebatlarına da dikkat etmenizde fayda var. Bu noktada evin hangi odasını bebeğinize ayıracağınızı belirlemeli ve odanın metrekaresine, kullanım alanına göre mobilya seçmelisiniz. Genellikle karyola, gardırop ve çekmeceden oluşan bebek odaları, ihtiyacınıza yönelik olarak farklı parçalarla da tamamlanabilir. Eğer küçük bir odanız varsa, sadece bebek karyolası ve gardırop barındıran modelleri tercih etmeniz de işinizi görecektir.

Bebeğiniz Rahatını Nasıl Sağlarsınız?

Bebeğinizin rahatı, mobilya ve oda seçimiyle doğru orantıya sahiptir. Odanın büyüklüğü, diğer odalara uzaklığı ve mevsime göre sıcaklık değerleri, bebeğiniz uykusunu etkileyecek faktörler arasındadır. İlk olarak odanın sizin odanıza olan uzaklığını düşünmelisiniz. Odanıza en yakın alanı tercih ettiğinizde, bebeğinizin gece uykusu bölündüğünde rahatlıkla onu duyabilir ve yanında olabilirsiniz. Ayrıca salon, misafir odası ve mutfak gibi gürültü olabilecek odalardan da uzakta olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede bebeğinizi uyuttuğunuzda odasına yatırabilir ve rahat bir uyku çekmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bebeğinizin sesini duyma konusunda tereddütünüz varsa bebek telsizlerini tercih edebilirsiniz.

Doğum zamanı yaklaşırken, tüm mobilyaları hazır etmeli ve bebek odasının aksesuar seçimini tamamlamış olmalısınız. Bebeğinizi eve götürme zamanı geldiğinde ise odanın hazır olması size büyük kolaylık sağlar. Mobilyaların seçiminde, ebatların peşi sıra renk seçimi de önemlidir. Renk seçiminde dekorasyon tarzınızı ve bebeğin cinsiyetini göz önünde bulundurabilirsiniz. Geleneksel bebek odalarında erkek çocukları için mavi, kız çocukları için pembe seçilir. Tabii farklı renkleri tercih edenler için sarı, turuncu, eflatun, beyaz tonlarına yer verilmektedir. Kullanım kolaylığına geldiğimizde ise bebek beşiği veya karyolasında, alt çekmece olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu sayede kısıtlı alanlarda dahi maksimum bebek kıyafeti yerleştirme alanı elde edebilirsiniz. Şık ve kullanışlı bebek odası modellerine Markabul’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz: https://www.markabul.com/bebek-odasi-c585/

Bebek Odası Aksesuarları Nelerdir?

Mobilyayı seçtikten sonra aksesuar seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz. Nevresim takımlarından halı ve perdeye kadar, hem kullanışlı hem de şık ürünlere göz atabilirsiniz. Bebek odası perdesi için açık renk tonlarında seçim yaparak iç açıcı bir dekor oluşturabilirsiniz. Odanız güneşi fazla alıyorsa da bebeğinizin güneş ışığından rahatsız olmaması için güneşlik takabilirsiniz. Bebek odasına halısı seçerken, içerisinde hangi materyalleri barındırdığını özenle incelemelisiniz. Toz tutmayacak ve tüylü olmayan halıları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bu sayede, bebeğinizin emekleme zamanı geldiğinde, halıda fazlasıyla vakit geçireceğini ön görerek ağzına ya da burnuna tüy ve toz kaçması gibi durumların önlemini almış olursunuz. Bebek odası halılarını incelemek için Markabul ürün gamına göz atabilirsiniz: https://www.markabul.com/bebek-halisi-c603/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir