İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DUDAK ESTETİĞİ İÇİN KULLANILAN YÖNTEMLER

Dudaklarımız yüz güzelliğinin en büyük parçasıdır. Güzellik ve görselliğe önem veren bayanlar tarafından dudak estetiği sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ameliyatların ilk yapılmaya başlandığı yıllardan günümüze kadar birçok yöntem denenmiştir. Bu operasyonlar dudaklardaki şekil bozukluklarının giderilmesi amacı ile yapılabildiği gibi, sadece görsellik amacı ile de yapılmaktadır. Dudak estetiğinde uygulanan birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Kişinin dudaklarında istediği değişikliğe göre bu yöntemler farklı olmaktadır. Örneğin kalın dudaklara sahip olanların, dudaklarını inceltmek istemesi ile ortaya çıkan ihtiyaç için dudak içinde yer alan mukozanın çıkarılması yöntemi ile dudaklar istenilen boyuttaki inceliğe kavuşturulmaktadır. İnce yapıdaki dudaklara sahip olan kişiler için ise dudağa enjekte edilen sıvı silikon yöntemi ile dudaklar istenilen kalınlığa kavuşturulmaktadır. Tüm bu yöntemlerin haricinde bir de ameliyatsız olarak uygulan üst dudak asma yöntemi ise en sık kullanılan ve en az riski içeren yöntemdir. Dudak estetiğinde uygulanan bir diğer yöntem de dudak kırışıklıklarının düzeltilmesi yöntemidir. Bu operasyon lazer uygulaması, dolgu maddesi kullanılması ile yapılan bir yöntemdir.

Silikon Yöntemi Dudak Estetiğinde Zararlı Mıdır?

Silikon yöntemi ile mevcut dudak ölçüleri daha da kalın hale getirilebilmektedir. Ancak bu yöntem kişiye bazı sorunları da beraberinde getirecektir.  Bu sorunların başında sıvı halde dudağa enjekte edilen silikonun ağzın diğer alanlarına da kolaylıkla yayılması neticesinde kalın bir dudak görünümü isterken şekil bozukluğu meydana gelmesidir. Bu tarz durumlarda ise enjekte edilen silikonun dudaktan temizlenmesi için ayrı bir operasyon gerekebilmektedir. Oluşan şekil bozuklukları uygulanacak operasyonlar yardımı ile düzeltilerek hasta ilk haline getirilmektedir. Silikon yöntemi, uygulanan diğer yöntemlere göre daha zararlı olması sebebi ile çok fazla tercih edilmemektedir. Dudak yapısında istenen değişikliğin çeşidine bağlı olarak gerek ameliyat ile gerekse ameliyatsız dudak estetik ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

Dudak Estetik Ameliyatlarının Fiyatları

Dudak estetik ameliyatlarının fiyatlarını, kişiye uygulanacak olan yöntemler belirlemektedir. Bu yöntemler ile birlikte estetik cerrahinin gerçekleştirileceği klinikler ve estetik cerrahların konusundaki uzmanlığı da fiyatlardaki değişimlerin oluşmasını sağlamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir