İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Estetikte Botoks – Botox Nedir – Fiyatları

Estetik uygulamalarında kişilerin taleplerine göre pek çok nokta tercih edilebilir. Tıp dünyasının her geçen gün daha da gelişmesiyle birlikte özellikle bayanların estetik taleplerine en hızlı şekilde yanıtların verildiği görülecektir. Estetik merkezlerimize gelerek vücudunun istemediği yerlerinde birtakım düzeltmeleri yaptırmak isteyen kişilerin bu isteklerini yerine getirmek üzere hizmet veren uzman doktorlarımız bulunmaktadır. Cihazların teknolojik olarak ve özel bir biçimde seçildiği bu uygulamalarda yüz bölgesinde, kalça, göğüs veya karın bölgelerinde de dilediğiniz gibi değişiklikleri yaptırabilirsiniz.

Yüz bölgesinde alın, burun, elmacık kemikleri, kaş düzeltilmesi gibi çeşitli estetik noktalar bulunmaktadır. Bayanlar göğüslerinin daha iri veya küçük olmasını istediklerinde yine estetik operasyonlara başvuracaklardır. Diğer bölgelerde de yine buna benzer ağrısız, ameliyatsız ve ekonomik bir şekilde estetik uygulamaları yapılarak, daha dolgun vücut hatlarına sahip olmanızı sağlayacak adımlar atılacaktır.

Sizler de bu doğrultuda en doğru, dürüst ve güvenilir estetik merkezlerini arıyorsanız, hiç vakit kaybı yaşamadan sayfalarımıza gelerek bu taleplerinizi yerine getirecek olan uzman kadromuzla hemen görüşebilirsiniz.

Her hastanın hikayesini dinledikten sonra, yaş faktörüne göre ve istediği işlemlerde kullanılacak malzemelere kadar her türlü planlamayı yapacak olan uzman doktorlarımızın, en uygun fiyatları belirleyerek estetik çalışmalarında başarı elde ettikleri de görülebilecektir.

En popüler estetik uygulamalarından sizler de faydalanarak daha güzel görünebilir ve böylece özgüven problemlerinizi de yok edebilirsiniz.

Hangi bölgede estetik uygulaması yaptıracağınıza karar verdikten sonra merkezlerimizin internet adreslerinde bulunan iletişim bilgileri sayesinde randevularınızı alabilirsiniz. Kusursuz bir görünümün ve pürüzsüz bir cildin ihtiyacı olan adımları atmak sizi de oldukça memnun edecektir.

Bu geniş estetik hizmetleri sektörü içerisinde beklentilerinize karşılık bulabilecek ve istediğiniz görünüme ulaşmak için önünüzdeki birçok alternatif sayesinde her yönden en kazançlı siz olacaksınız.

Estetik İşlemleri Kolaylaştı!

Tıp biliminin gelişimi ve teknolojinin ilerleyişi ile hayatımıza pek çok yenilik gelmiştir. Bu anlamda daha güzel olmak, vücudun istenmeyen yerlerini düzelttirmek ve daha hoş bir görünüme kavuşabilmek için pek çok estetik işlem yapılabilmektedir. Dünya tıp alanında ve ülkemizde bu alanda önemli bir sektör oluşmuştur. Özellikle Türkiye hem estetik işlemlerinin kalitesi, hem de maliyeti açısından çok tercih edilir bir ülke haline dönüşmüştür.

Estetik işlemleri günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Kısa zamana kadar estetik işlemlerinde süreç çok zor ve sancılı olabilmekteydi. Ancak, günümüzde bu işlemler çok pratik hale gelmiştir. Özel cihaz teknolojileri ve gelişmiş teknikler sayesinde vücudun pek bölgesi için estetik işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlemler göğüs büyütme veya küçültme, kaş ve bıyık işlemleri, burun estetiği, kalça ve basen estetiği gibi daha pek çok alanda işlem yapılabilmektedir. Kelime anlamı olarak güzelleşmek ve sanatsal işlem yapmak anlamına gelen estetiğin günümüzde kullanımı güzelleşmektir. Bu alanda pek çok hastane ve özel estetik merkezleri hizmet vermektedir. Sizde iyi bir estetik merkezi bulabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Estetik Çeşitleri

Estetik çok geniş kapsamlı bir kelimedir. İnsanlar daha güzel görünmek adına farklı bölgelerine estetik yaptırabilmektedir. Tıp biliminde de farklı uzmanlık alanları oluşmuştur. Bu anlamda en popüler olan burun estetiğidir. Burun estetiği ile yüzünüzü sihirli bir dokunuş yapabilir ve çok daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun dışında göğüs estetiği çok popülerdir. Kadınların göğüslerini büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi istekleri bu işlem ile karşılanmaktadır. Diğer estetik uzmanlık alanları ise saç ekimi, kaş ekimi, sakal ekimi, yüz estetiği, dolgu, botoks, kök hücre estetiği, yüz germe, dudak, kaş ve daha pek çok işlem mümkündür.

ESTETİK BOTOKS VE DOLGU

Son zamanların en yaygın olan botoks ve dolgu uygulama sistemlerinde, bayanlar ve erkekler için farklı kademeler ve farklı seanslar ile çok önemli etkiler alıyoruz. Ameliyat olmadan yüz gençleştirmek için çok ideal olan botoks ve dolgu sistemlerine başvuran sayımız oldukça fazladır. Kişilerin çiğneme kasında bile zamanla belirir çizgiler meydana gelebilir. Botoks maddelerimiz sayesinde cildiniz hiç olmadığı kadar dolgun ve farklı gözükecektir. Bizler asit ve kalsiyum apatiti hyaluronik içerikli olan dolgu maddelerini kullanarak, daha güvenli olan yöntemleri sağlıyoruz. Cilt üzerindeki sarkmalar zamanla çok rahatsız edici olacaktır. Vücuda enjekte edilen sürekli mimiklerden dolayı kalıcı olan çizgiler için botoks ve dolgu çok kullanılan yöntemdir.

Dudaklarının çok ince olmasından dolayı şikâyet duyan bayanlar içinde hormonsal aktivite işlemleri uyguluyoruz. Dudak dolguları içinde en kaliteli olan maddeleri kullanıyoruz. Dudak dolgusu kalıcı ve geçici olan şekillerde iki kısma ayrılmaktadır. Enjeksiyonlu olarak ilerleyen bir sistemdir. Yan etkileri ise kısa süreli olmaktadır. Dudak dolgusundan sonrasında kısa süreli olarak ağrı hissedebiliriz. Dudak bölgesinde şişlik olabilir. Dudak dolgusunda ağrı duyulmaması için daha öncesinde anestezi işlemi uygulanmaktadır. Dudak dokusuna destek veren iğnelerin sürekli hijyenik ortamlardan geçirilmesini sağlıyoruz.

 Botoks ve Dolgu Sonrasında;

l  Alın çizgilerini yok ediyoruz.

l  Kaşları çatık olan kişilerde etkilidir.

l  Burun sırtı ve göz dış kısımda olan kırışıklıklar yok eder.

l  Üst ve alt dudak altında olan kırışıklıkları yok etmektedir.

l  Düşük ağızlı olan kişiler için çok yardımcı olan sistemdir.

l  El ve koltuk altında oluşan çizgileri yok ediyoruz.

l  Yüz bölgesindeki kırışıklıklar yok ediliyor.

l  Çiğneme kasında problem olan kişiler için etkilidir.

l  Kalın dudaklar ve belirgin güzellik.

  BOTOKS ESTETİK YÖNTEMİ

İnsan, zamanla birlikte neler atlatıyor. Sorsanız herkesin hikayesi birbirinden farklıdır; ama tüm insanlarda bir ortak iz bırakır zaman yaşlanmak… Kadın, erken, bebek, çocuk eğer ömür yeterse yaşlanmayı tadacak. Peki, yaşın ihtiyarlamasını mı yoksa geriye yaşlanmak mı istersiniz ? Sizin cevabınız hangisi bilemiyor. Eğer ileriye yaşlanmak istiyorum diyenlerdenseniz, sizi de Academic Hospital Estetik Merkezi’ ne bekleriz. Merkezde yaşlanma etkilerini tersine çeviren bir yöntem de botoks estetiğidir.

 Botoks; bakterilerden elde edilen bir proteinin estetik uygulamalarda kullanılmasıdır. Ülkemizde 2002 yılında onay alan bir uygulamadır. Doktor muayenesinden sonra botoks detayları netleşir. Öncelikle bireyin cilt tahlili yapılır ve kas yapısı incelenir. Uygulama öncesi anestezik krem yüzünüze sürülür. Belirlenen bölgelere küçük ve ince uçlu iğnelerle önceden ihtiyacınız olan dozajda hazırlanan ilaç, azar azar enjekte edilir. İlacın etkisiyle bölgedeki kas kasılmaları engellenerek, kontrol altına alınır. Cilt düzgün, kırışıksız bir görünüm alır. Botoks etkisini sadece uygulama yapılan alanda gösterir. Böylece yüz mimikleriniz kaybolmaz. Dolaşım sistemine karışarak etkisini etraf dokulara yaymaz. İşlem yarım saat içinde biter. Birkaç hafta içerisinde botoks beklenen etkiyi gösterir. Bölgedeki kırışıklığı, çukurluğu giderir. Genellikle yüz, boyun bölgesinde kırışıklıklar oluşur. Dudak ve dudak çevresi, iki kaş arası, burnun yan taraflarında, üst dudak gibi kısımlarda uygulama yaygındır. Hem erkekler de hem bayanlarda tercih edilebilir. Botoks uygulaması düzenli olarak yapılıyorsa, kullanım süresi uzamaktadır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Birey tercih ederse ömür boyu kullanabilir ve bağımlılık yapmaz. Özel günlerinden birkaç hafta önce yaptırmanız önerilir. Sonrasında kozmetik herhangi bir uygulama yapmayın. Yüzünüzü dinlendirin. Botoks sonrası geçici kızarıklık, morluk, baş ağrısı yapabilir. Ayrıca botoks işleminden geçen bölgede şişmez; çünkü botoks dolgu maddesi değildir. Tedaviyi desteklemek amaçlı doktorunuzun vereceği ilaçları ve talimatları aksatmadan kullanınız ve böylece iyileşme sürenizi kısaltabilirsiniz.

Bireyin tek ihtiyacı olan işin ehli doktor ve botoks estetik uygulamasına karar vermektir. Bizimle iletişime geçin, botoks ve diğer estetik hizmetlerimizden de yararlananın. Uzman ve güvenilir doktor ekibiyle Academic Hospital Estetik Merkezi yanınızda…

Botoks İle Saç dökülmesi tedavisi

Saç dökülmelerinin tedavisinde güzellik merkezlerinde uygulanan birtakım botoks aşamaları olacaktır. Bizler de siz değerli hastalarımızı bu konuda bilgilendirmek amacıyla önemli noktalara temas edeceğiz. Botoks uygulamaları saç derilerinin daha canlı bir hale gelmesi için yapılmaktadır. Böylece tek başına dahi botoks uygulamaları sayesinde saç dökülmeleri giderilmektedir. Saç dökülmesinin insanların psikolojisini olumsuz etkilediğini görmekteyiz. Bununla çoğu zaman karşılaşmakta olup, stres veya ilaç kullanımı gibi faktörlerden dolayı insanların bu durumlara maruz kaldığını açıklayabilmekteyiz.

Hastalarımızın merkezlerimize ulaşmasının ardından saç analizlerini en iyi şekilde yaptıktan sonra, gerekli tedavi yöntemleri ile ilgili bilgilendirmekteyiz.

Buna göre saç dökülmesi tedavisinde ön planda tutulması gereken durumların neler olduğuna da değiniyoruz.

Saç dökülmesinin faktörlerini ortadan kaldırmanın yeterli olmadığı durumlarda saç dökülmesi tedavisi için önerdiğimiz botoks uygulamalarını uzmanlarımız eşliğinde sunmaktayız.

Bu da 6 ay gibi bir sürenin sonucunda elde etmek istediğiniz muhteşem saç görünümlerine kavuşacağınızı gösterecektir. Bu süre içerisinde aklınızdaki tüm soruları sorabileceğiniz ekiplerimizden ve kaliteli estetik merkezlerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Saç analizlerinizin yapılmasının ardından botoks uygulaması için saç yoğunluğuna ve saç diplerindeki uygulamalara göre farklı rakamların talep edileceği merkezlerimizden son derece memnun kalacağınızın altını çizmek istiyoruz.

Hastanın saç renginin, saç tellerinin, saç derisinin ve saç kaybının derecesini ölçmekte olan analizlerin ardından mezoterapi veya botoks yöntemlerini tercih edecek olan uzmanlarımız, hangisine ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra hemen uygulamalara geçecektir.

Saç analizleri mutlaka her tedavi öncesinde uygulanmakta olup, bu aşamayı tamamlamadan diğerine geçmemekte olan uzmanlarımızın ne kadar profesyonel olduğunun ve buna göre davrandığının da bir göstergesidir. Böylece tedavi süresi içerisinde yaşanan tüm gelişmelere de göz atılması sağlanacaktır. Tüm rutin işlemlerin ardından hastalara özel olarak yapılacak işlemlere sizler de hızlı bir biçimde merkezlerimiz aracılığıyla başlayabilirsiniz.

YÜZ DOLGU ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

 Dolgu, cilt güzelleştirmek için tercih edilen estetik operasyondur. Yüz dolgusu ince dudaklar, kırışıklıklar, derin yara ve sivilce izleri, yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan değişim için her bölgeye farklı şekilde uygulanabilir. Dolgu cilde genç bir görünüm kazandırır.

Cildin yapısında elastik ve kollajen lif, yağ tabakası, hyaluronik asit gibi çeşitli değerler bulunmaktadır. yaşlanmayla birlikte cildin yapısındaki bu değerler azalmaya başlar. Azalma sonucu ciltte gevşeme,kırışma, sarkma meydana gelmektedir. Bunun etkisiyle bireyler yorgun, hasta, yaşlı olarak görünür. Görüntüden ve söylemlerden rahatsız olan bireyler estetik cerrahinin ve yöntemlerine baş vurur. Dolgu estetiği de bu yöntemlerden biridir. Doktor ve uzaman kontrolleri sonrası tedaviye yönelik sorulara kesin cevap verebilir. Kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir. Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Anestezi kremle cilt işleme hazırlanır ve belli bir süre sonra anestezik krem de temizlenir. Dolgu maddeleri hasarlı bölgeye ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Uygulama sonrası sonuç hemen fark edilir. Uygulama süresi hastanın durumuna göre değişmekle birlikte, ortalama yarım saat sürmektedir. Yüz dolgusu birkaç yıl kullanılabilir, işlem tekrar uygulanabilir. Cildin ihtiyacı dahilinde dolgu estetiği farklı tekniklerle de desteklenebilir. Ortaya daha da etkileyici bir sonuç çıkar. Operasyon sonrası bölgeye buz ve soğuk uygulaması önerilir. Dolgu estetiğinden sonra cilt bakımında sıcak ve sıcak banyo önerilmez. Cilde baskı yapılmamalı, bölge darbelerden korunmalıdır. Morluk, şişlik, kızarıklık gibi etkilerin görülmesi normaldir. Bu şikayetler birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Birey daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmaktadır.

Academic Hospital Estetik Merkezi ile geriye yaşlanma sürecinizi başlatın. Buyurun, misafirimiz olun iletişime geçelim. Dolgu estetiği ve daha fazlasını bulacağınıza emin olabilirsiniz.

ESTETİĞE FARKLI BİR DOKUNUŞ

Bilim alanındaki ilerlemeler estetiğin gelişmesine de imkan tanıyor. Son zamanlarda gelişme gösteren ve uygulamalarda olumlu sonuç alınan bir alan; genital estetik. Bölgedeki şekil ve işlev bozukluklarında bayanların tercih ettiği bir yöntemdir. Konu hassas bir bölge olunca ihtiyaç belirtme oranı da değişebilmektedir. Genital estetik, dış görünüm ağırlıklı olan estetik alanına farklı bir dokunuş kazandıracaktır. Son modern teknoloji ve uygulamaların takipçisi olana Academic Hospital Estetik Merkezi genetik estetik hizmeti de vermektedir.

Bayanlardaki kadınlık organı deforme olma, çoklu gebelik ve doğum, yaşlanma gibi farklı nedenlerden dolayı zamanla değişim geçirmektedir. Kadınlarda doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esneme, doğuştan gelen şikayetler, zorlu doğumlarda oluşan kesinin olumsuz sonuçları, idrar kaçırma, iç ve dış etkenler gibi nedenler bulunmaktadır. Özel olarak yaşanan ilişkide eşlerden birinin bu konudaki rahatsızlığı cinsel yaşamı olumsuz etkilemektedir. Bölgede estetik kararı alan çiftler doktor kontrolünden geçtikten sonra operasyon detayları netlik kazanır. Hasta ve doktor ameliyat öncesi ve sonrasını değerlendirir. Regl döneminin bitimi sonrası uygulanır. Bölgeye ihtiyaç dahilinde birden fazla operasyon yapılabilir. Yapılacak uygulamanın sayısına ve çeşidine göre ameliyat süresi değişir. Bir çeşit operasyonun yapılması ortalama bir saat sürmektedir. Ameliyat sonrası gevşemiş ve sarkmış vajen kaslarının işlevi düzene girer. Vajen kanalındaki gerginlik, direnç ve tonus artırılır. Rahatsızlık hissedilen bölgede şekil ve işlev fonksiyonları eskisinden daha sağlıklı bir hale getirilir. Bölgede şişlik ve akıntı oluşabilir. Hastanın kişisel temizliğine çok dikkat etmesi son derece önemlidir. Doktorunuzun talimatlarına uymanız iyileşme süresini kaliteli yaşamanızı sağlar. Verilen ilaçları aksatmadan düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

 Academic Hospitak Estetik Merkezi’yle iletişime geçin ve merak ettiklerinizi uzmanlarımıza danışın. Kişiye özel tedavi şekli ve uygulamalarımızdan siz de yararlanın. Estetik alanındaki her türlü istek ve şikayetlerinizde çözüm ortaklığına hazırız.

Bayanların kozmetik ürünleri veya bakım setleri ile geçici bir güzellik için milyonlarca parayı harcadığını biliyoruz. Kozmetikçilerde ciddi rakamları harcayan ve zamanının büyük bir çoğunluğunu geçirmekte olan bayanlar, kalıcı bir etkiye sahip olmamaktadır. Bizler de estetik sektörüne renk ve hareket katan merkezlerimiz sayesinde bayanların bu sorunlarını çözebilmek için uygun estetik fiyatları ile hizmet vermekteyiz.

 HANGİ ESTETİK ÇEŞİTLERİ YAPILIYOR?

Estetik çeşitlerinin belirlenmesi, bayanların veya erkeklerin merkezlerimize yapacağı başvurular neticesinde belirlenmektedir. Bazı müşterilerimiz yüz bölgesinde, bazıları ise boyun, meme, bacak veya karın bölgelerinde estetikleri talep etmektedirler. Bunlardan bazıları ameliyatlı, bazıları ise botoks yöntemli olarak iğneli bir şekilde ve ameliyat izi olmadan gerçekleşmektedir. Her türlü estetik adımların atıldığı bu hizmetlerden faydalanmak için sizler de başvurularınızı hızlı bir biçimde yapabilirsiniz. Güvenilir ve ekonomik bir biçimde estetik uygulamalarından faydalanmak isteyenlerin, en uygun estetik çeşitlerine karar verdikten sonra memnun kalacakları hizmetleri almaya başlamalarını sağlıyoruz.

ESTETİK TÜRLERİ İÇİN FİYATLAR NASIL BELİRLENİYOR?

Ancak her estetik türünde aynı fiyatların belirtilmesi mümkün değildir. Öyle ki aynı işlemler için farklı hastalardan talep edilen farklı fiyatlar bulunmaktadır. Bunun nedeni de bölgelere ve alanların büyüklüğüne göre değişen faktörlerdir. Saç ekiminde veya burun estetiğinde yapılacak işlemler ve uygulanacak adımlar farklıdır. Bunlar da estetik türlerine göre fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bunun yanında her iki hastanın da aynı bölge için talepte bulunması halinde dahi, kullanılacak maddelerin miktarına, malzemelerin çeşidine ve uygulamanın süresine göre değişecek fiyatlar bulunmaktadır.

Bu nedenle internet üzerinden paylaşılmayan bu fiyatları, muayene öncesinde belirten merkezlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Mutlaka estetik merkezlerini ziyaret etmeli ve yapılan muayenelerin ardından belirlenecek fiyatlara itibar etmelisiniz. Bu yönde adreslerimizin sizlere yardımcı olacağını göreceksiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir