İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KARIN GERME ESTETİĞİ VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Karın germe estetiği en çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Aşırı kilolu olup, bu kilo verildikten sonra vücudun belirli alanlarında sarkmalar ve deformasyon meydana gelmektedir. Bu durumlarda özellikle göbek ve karın bölgesinden giden fazla kiloların verilmesi, göbek bölgesinden yağ aldırılması neticesinde karın germe estetik ameliyatına başvurulmaktadır.

Düz bir karna sahip olmak isteyenlerin tercihi olan bu cerrahi operasyon genel anestezi yöntemi kullanılmak sureti ile gerçekleştirilmektedir. Operasyon öncesinde kişi muayene edilmektedir. Muayene neticesinde kişide karın germe estetik ameliyatına etki edecek bir olumsuzluk saptanması durumunda operasyon yapılmamaktadır. Bu operasyon sayesinde kişinin kilo vereceğini düşünmesi yanlış bir fikirdir. Bu estetik cerrahi bir operasyon olup, sadece deride oluşan sarkmaların düzeltilerek düz bir karına sahip olunması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyat öncesinde hastanın kullandığı bir ilaç olup olmadığı, sigara kullanımının varlığı ve kısa bir sürede bebek sahibi istenip istenmediği konusunda bilgiler alınır. Eğer düzenli olarak kullanılan ilaçlar var ise operasyondan en az iki hafta önce bu ilaçların kesilmesi, sigaranın bırakılması talep edilir. Hasta operasyona hazır olduğunda da işlem gerçekleştirilir.

Karın Germe Estetik Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe estetik ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yatak istirahatiniz devam ettiği sürece dizlerinizin altına yerleştirilecek olan yastıkları dizlerinizin altından kaldırmamanız gerektiğidir. Bu yastıklar dizlerin bükülü kalmasını ve sonuç itibari ile karında oluşabilecek gerginliği azaltması için muhakkak kullanılması gerekmektedir. Hastada ameliyat sonrasında doktor kontrolünde gerekli görülen ilaçlarla oluşabilecek ağrılara müdahale edilebilmektedir. Ameliyat esnasında hastanın karnına iki adet dren tüpü yerleştirilmektedir. Bu tüpler iki gün kişinin vücudunda tutularak sonrasında vücuttan çıkarılmaktadır. Dren tüplerinin yerleştirilmesindeki amaç ise, operasyon bölgesi olan karın içinde oluşabilecek sıvıların önlenmesidir.

Karın Germe Estetik Ameliyatında İyileşme Süreci

Karın germe estetik ameliyatında iyileşme süreci maksimum 1 ay olmaktadır. Hasta estetik ameliyat esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamış, hekimin verdiği tüm talimatlara harfiyen uydu ise iyileşme süreci daha da kısalabilir. Hasta bir ayın sonunda gündelik hayatına artık daha düz bir karınla dönecek, daha önce kaybettiği öz güvenine de tekrar sahip olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir