İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YAZ İÇİN: KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, bedenimizdeki pek çok değişiklik cildimize de yansımaktadır. Daha fazla terliyoruz, daha fazla susuyoruz bu yaşanılanlar cildimizde de bazı farklılıklara yol açabilmektedir. Ayrıca Cilt Bakımı kış aylarında başlanırsa ancak yaza kadar hazır hale gelir.

Cildimizin yaz aylarının sıcağı, güneş ışını ile zarar görmemesi için özel bazı bakımlar ile cildimizi yaza hazırlamalıyız. Yaz aylarında bedenimizin ihtiyacı olan su cildimize gereklidir.

Cilt Bakımının En İdeal Zamanı Bahar Ayları

Soğuk bir kışın ardından, kuruyan, çatlayan ve yorulan cildimizi canlandırmanın zamanı bahar aylarıdır. Hem kışın yorgunluğu iyileşir, hem de yazın aşırı sıcaklarına karşı hazırlık yapılır.

Kış sonrasında bahar ayında nasıl doğa canlanıyorsa, kış aylarında yorulan ve soğuktan zarar gören cildiniz için de canlanma zamanı bahar aylarında başlamaktadır. Bu dönemde, cilt temizliğine, canlandırıcı bakım yapılmasına, bol su içilmesine dikkat edilmelidir.

Beslenme Alışkanlıklarınız İle Cildinizi Canlandırın

Doğal maskeler ya da kozmetik ürünlerle cilt bakımınızı yapmanın yanında, beslenme alışkanlıklarınız ile cildin canlı olması sağlanacaktır. Taze sebze ve meyve tüketiminin artırılması ve su içmeye özen gösterilmesi sayesinde cildiniz daha canlı olacaktır.

Vücudumuz için zararlı olan cildimiz için de zararlı olmaktadır. Aşırı yağlı ya da baharatlı yiyecekler, koruyucu içeren hazır paket gıdalar, yapay gıda boyaları veya tatlandırıcılar, uzak durmamız gereken yiyeceklerdir. Hem bedenimiz hem de cildimiz için doğal gıdalar ve taze gıdalar ile beslenmeye dikkat etmeliyiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir